8 июля 2010 года в Верховной Раде проголосовали за принятие проекта Закона о внесении изменений в законы Украины «О Государственном бюджете Украины на 2010 год» и «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» от 07.07.2010 г. № 6673. который позднее был подписан президентом и вступил в силу в июле 2010г.
Согласно этому закону частный предприниматель обязан сам себе начислять зарплату и платить из нее в пенсионный фонд украины 33%, при этом начисленная заработная палат не должна быть ниже минимальной. От размера доходов и расходов предпринимателя это не зависит.
Материал достаточно обширный с образцами заявлений и бланков, поэтому размещать его в полном обьеме на старницах сайта нецелесообразно, его можете скачать по ссылке: http://ifolder.ru/19984876
Платників єдиного та фіксованого податку , які мають найману працю починаючи з 01.01.2004р. і до теперішнього часу повинні ВІДІЗВАТИ по просити зарахувати помилково сплачені внески в рахунок майбутніх платежів, всі платежі пенсійного внеску примусово перераховані до ПФУ з заробітної плати найманих осіб у розмірі 2% та 33.2%.
Оскільки ми є платниками пенсійного збору у складі єдиного податку, тому не повинні підпадати під дію Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», і таким чином повинні платити страхові внески виключно ДОБРОВІЛЬНО.
У подальшому пенсійні внески за найманих працівників у розмірі 33,2% та 2% просто їх не робити.
Якщо ви на єдиному податку з найманими працівниками , ви повинні подати чи надіслати поштою з описом вкладеного та з повідомленням про вручення до ПФ у вашому місті до 20.10.2010р.
1) відізвати звітність "Розрахункових сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті"
за період з 2004 по 2009 рік включно.
2) відізвати звітність (Додаток 4 з таблицями) за період з 1.01.2010 по 31.08.2010 (за 8 місяців цього року)
3) подати звітність за період з 1.01.2010 по 31.08.2010 (за 8 місяців цього року) за зміненою формою! з поясненнями
4) подати персоніфікацію за себе(ІНДАНІ-СПД) та найманих працівників(ІНДАНІ) з 2004 по 2009 рік включно. Для зарахування часу до трудового стажу.
5) подати обргунтування проти сплати пенсійних внесків
6) подати звітність (Додаток 5 з таблицею) за зміненою формою! (до 01.04.2010р.)
P/S
Останній цуґцванґ - для тих , хто називає себе «владою».
Виходячи з того, що для підприємців платників єдиного та фіксованого податку сплата пенсійних внесків до недержавного пенсійного фонду ,що не входить до системи оподаткування у відповідності до п.4 ст.18 та п.1 ст.58 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не є обов’язком і може бути здійснена підприємцем виключно на добровільних засадах відповідно до 14 , ст. 15 і 16 Закону України «Про систему оподаткування» , якими встановлено , що «Державні та інші цільові фонди, які не передбачені цим Законом, мають своїм джерелом виключно прибуток підприємств, який залишається після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених статтями 14 і 15 цього Закону. Відрахування до цих фондів здійснюються на добровільних засадах» пропонуємо по відношенню до державних органів, , а саме : Президента України, Кабінету Міністрів України , Верховної ради України , які думають ,що вони наповнюючи бюджет Пенсійного фонду загнали у куток підприємців платників єдиного та фіксованого податку своїми нововведеннями по пенсійних внесків створити ситуацію, коли вони вимушені будуть ходити в народ використовуючи шахову термінологію , яка називається цуґцванґ (нім. Zugzwang - "примус ходити ).
Ситуація -цуґцванґ , це коли один з гравців отримує значно гіршу позицію після свого ходу, ніж та, що він мав до нього, саме через обов'язковість ходу. Простіше кажучи, цуґцванґ - це ситуація, коли будь-який хід вищезазначених органів влади погіршує їх становище, а утриматись від такого ходу вони не мають жодної змоги ( сайт - Українська правда) .
Для створення такої ситуації , ми пропонуємо підприємцям які сплачують єдиний та фіксований податок звернутися до управлінь Пенсійного фонду України з листами про обґрунтуванням добровільності сплати таких внесків до ПФУ та відсутністю у підприємця мотивації сплачувати їх у добровільному порядку .
Звернутися з проханням до підприємців , платників єдиного та фіксованого податку , які мають найману працю починаючи з 01.01.2004р. і до теперішнього часу відізвати всі платежі пенсійного внеску примусово перераховані до ПФУ з заробітної плати найманих осіб у розмірі 2 відсотки та 33.2 відсотки і у подальшому просто їх не робити.
І коли ми по-перше : не будемо платити пенсійні внески ,які для нас у незаконний спосіб ввели з 17.07.2010р. ЗУ "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №2461 від 08.07.2010р. Верховна рада України за поданням Кабінету Міністрів України та підписав Президент України та підприємці ,що мають найману працю відізвуть попередні платежі та не здійснюватимуть їх у подальшому і таким чином опустошити Пенсійний фонд , то я думаю швидше стало би зрозуміло хто головний у цій країні , чи Президента України, Кабінету Міністрів України , Верховної ради України , чи підприємець ,що сплачує податки , збори ( обов’язкові платежі) і я думаю ми би примусили вищезазначені органи влади ходити на зустріч громадянам та дослухатись до їх пропозицій . Я у цьому переконана. І цим ми би підприємці здійснили конституційний принцип записаний у 5 статті Конституції України і стали владою у своїй державі.
Крім того я переконана і у тому ,що крім нас – підприємців , самої активної частини населення України зробити цього НІКОМУ, тим більш ,що ми це зможемо зробити користуючись нормами тепер їхнього дуркуватого , як і вони самі , законодавства України